Aktualności

 • Wszystkie
 • Bez kategorii
 • co zaraża
 • COVID-19
 • dezynfekcja
 • dzieci
 • grypa
 • komary
 • koronawirus
 • koronawirus mazowieckie
 • koronawirus na śląśku
 • krople do oczu
 • młodzież
 • mycie rąk
 • oświadczenie prezydenta
 • pacjent 0
 • pandemia
 • SARS-COV-2
 • sponsorowane
 • ubezpieczenie a koronawirus
 • ziołolecznictwo
 • zwierzeta domowe

Od dziś regionalizacja obostrzeń

21 kwietnia odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie restrykcji. Niestety, mamy regionalizację obostrzeń. W ubiegłą środę dowiedzieliśmy się jakie zmiany zaszły w obostrzeniach i dla kogo. Szef resortu zdrowia ogłosił regionalizację obostrzeń, czyli po prostu trochę poluzowanie i przedłużenie. Regionalizacja obostrzeń – jakich województw to dotyczy? Od 26 kwietnia regionalizacja obostrzeń Poluzowanie… Czytaj więcej »Od dziś regionalizacja obostrzeń

Drobne poluzowanie i dalszy ciąg obostrzeń do maja

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie obostrzeń. Jakie zmiany nastąpiły? Szef resortu zdrowia przekazał dziś na konferencji prasowej dalszy ciąg obostrzeń i ich drobne poluzowanie. Poluzowanie niektórych restrykcji będzie od 19 kwietnia, reszta obostrzeń przedłużona do 25 kwietnia. W jednej branży nastąpi przedłużenie do 3 maja. Jak to wygląda? Dalszy… Czytaj więcej »Drobne poluzowanie i dalszy ciąg obostrzeń do maja

Kolejne obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej.

Wczoraj – 15 października – premier Mateusz Morawiecki i minister resortu zdrowia Adam Niedzielski przedstawili nowe obostrzenia, które wejdą w życiu od soboty – 17 października w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce.

Regularna dezynfekcja rąk kluczem do skutecznej walki z pandemią?

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się w Polsce z początkiem tego roku, zmieniła cały świat. Wszyscy zaczęliśmy przykładać większą wagę do częstszej dezynfekcji rąk, zwłaszcza w miejscach publicznych. Jest to sprawa kluczowa, gdyż jest jednocześnie jedyną drogą do jak najszybszego powrotu do normalności. Jak możemy się do tego przyczynić? Nie czekaj i dowiedz się już teraz!

Osocze Górników pomoże w walce z COVID-19

Osocze górników ma pomóc w wyprodukowaniu szczepionki na COVID-19. Informacje potwierdziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Ziołolecznictwo – ludowa mądrość wieków

Nasi przodkowie zwykli mawiać, że zioła są dobre na wszystko. Istnieją zioła na ból głowy, problemy z sercem, nerwami czy nadwagą. Na każdą dolegliwość można znaleźć zioła, które będą pomocne w walce o odzyskanie pełnego zdrowia. Dlatego warto jest się nimi zainteresować.

Jak wybrać najlepsze krople do oczu?

Krople do oczu to dla wielu z nas niezbędnik do codziennego funkcjonowania i pracy. Jakie najlepiej jest wybrać, aby spełniały się na co dzień i zapewniały naszym oczom ochronę?

Dlaczego mycie rąk jest tak ważne? Chrońmy nasze dzieci!

Koronawirus rozprzestrzenił się w całej Europie, szkoły i przedszkola zostały zamknięte. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię. Trudno precyzyjnie określić czas, kiedy to zagrożenie minie. Stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem. By zmniejszyć zagrożenie, coraz więcej ludzi pracuje z domu (Home Office), jednocześnie opiekując się swoimi dziećmi. By chronić dzieci przed koronawirusem, rodzice muszą wyrobić u swoich pociech nawyk prawidłowego mycia rąk.

Koronawirus na Górnym Śląsku

Koronawirus na Górnym Śląsku jest obecnie poważnym problemem dla służb sanitarnych. Już od dłuższego czasu zagadnienie to było niezwykle istotnym zagadnieniem w debacie publicznej, jednak teraz doprowadziło do zamykania zakładów wydobywczych.

Koronawirus a alergia. Komentarz eksperta

Koronawirus SARS-CoV-2 stanowi przede wszystkim duże zagrożenie dla osób starszych. Co jednak powinni w czasie epidemii wszyscy borykający się z alergiami?

Wsparcie psychologiczne w czasie koronawirusa

Polskie miasta zapewniają pomoc psychologiczną mieszkańcom przebywającym na kwarantannie podczas epidemii SARS-CoV-2. Jakie problemy występują w tym czasie najczęściej i gdzie można uzyskać pomoc? Niekontrolowane emocje, lęk i konflikty rodzinne zdarzają się, ze zdwojoną siłą, podczas izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Nie zawsze można sobie poradzić z nimi samemu, ale rząd i samorządy lokalne dbają o… Czytaj więcej »Wsparcie psychologiczne w czasie koronawirusa

Młodzież lekceważy apele

Osoby młode bardzo lekceważąco potraktowały koronawirus SARS-CoV-2. Mimo ostrzeżeń spotykały się w dużych grupach i chodziły do restauracji i dyskotek. Pracownia CBOS przeprowadziła dokładne badania i stworzyła dane statystyczne. Wynika z nich, że to właśnie ludzie pomiędzy 24. a 35. rokiem życia najbardziej zlekceważyły apele o rozwagę.

Dzieci wolne od zapalenia płuc

U większości pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 występuje zapalenie płuc. Najmłodsi, jak przekonują naukowcy, są wolni od tego zagrożenia. Dzieci, podobnie jak osoby dorosłe, mogą oczywiście zarazić się koronawirusem i są jego nosicielami, ale są zabezpieczone przed poważnymi powikłaniami.

Koronawirus a grypa – co je różni?

Lekarze i naukowcy niejednokrotnie, poszukując analogii, porównywali chorobę COVID-19 do grypy. W tekście „Różnice pomiędzy koronawirusem a grypą” pochyliliśmy się nad tym problemem. Czy można jednak porównywać te dwa schorzenia? Chiński medyk twierdzi, że nie.

Testy na koronawirusa – najważniejsze zagadnienia

Koronawirus SARS-CoV-2 doprowadził do śmierci tysięcy osób na całym świecie. W Polsce coraz częściej zadaje się pytanie, jak często testy na jego obecność przeprowadzane są w naszym kraju.

Brak ubezpieczenia zdrowotnego a Koronawirus

Brak ubezpieczenia zdrowotnego, a koronawirus? Jeżeli tu jesteś to pewnie zadajesz sobie pytanie czy bez ubezpieczenia zdrowotnego otrzymasz wsparcie w przypadku koronawirusa.

Gdzie jest koronawirus? Mazowsze.

Najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem do tej pory odnotowano w stolicy Polski – Warszawie. Jeżeli szukasz informacji na temat Gdzie jest koronawirus w województwie mazowieckim, ten artykuł jest dla Ciebie.

Gdzie jest koronawirus? Śląsk.

Pierwszy przypadek koronawirusa na Śląsku pojawił się 8 marca. Z objawami do szpitala w Raciborzu zgłosił się mieszkaniec Rybnika, który kilka dni wcześniej wrócił z Włoch. Jeżeli szukasz informacji gdzie jest koronawirus na Śląsku, ten artykuł jest dla Ciebie.

„Pacjent zero” wychodzi do domu!

Przedstawiciele zielonogórskiego szpitala poinformowali, że tzw. pacjent zero zostanie wypisany do domu. To dobra informacja, na którą czekało wiele osób.

Oświadczenie Prezydenta Andrzeja Dudy [relacja live]

Prezydent RP Andrzej Duda, w dniu dzisiejszym tj. 17.03.2020 ogłosi oświadczenie. Udostępniamy dla Państwa poniższą relację LIVE: Redakcja – w związku z zakażeniem koronawirusem Ministra środowiska Michała Wosia, Prezydent Andrzej Duda odwołał Radę gabinetową oraz swoje przemówienie. Prawdopodobnie przeniesiona zostanie na jutro, ze względów bezpieczeństwa. Prezydent chce mieć pewność, że wszyscy uczestnicy Rady Gabinetowej są… Czytaj więcej »Oświadczenie Prezydenta Andrzeja Dudy [relacja live]

Czy komary przenoszą koronawirusa?

Wiele wiadomości, które otrzymujemy dotyczy tego czy komary przenoszą koronawirusa, na co wpływ z pewnością ma zbliżającą się wiosna. Idąc w ślad naszego tekstu o tym czy moje zwierze domowe zarazi mnie koronawirusem?, postanowiliśmy przyjrzeć się temu pytaniu.

Róznice pomiędzy koronawirusem, a grypą.

Koronawirus ma wiele wspólnego z popularną grypą. Tym bardziej, że objawy wydają się być takie same. Jak więc je rozróżnić?
COVID-19 i grypa to infekcje wirusowe. Choroba spowodowana wirusem SARS-Cov-2 to nieznany typ wirusa dla naszych organizmów. Naukowcy przewidują, że w ciągu najbliższych 20 lat stanie się on tak “popularny” jak grypa.

Alternatywne sposoby walki z koronawirusem są niebezpieczne!

Inne niż potwierdzone medycznie sposoby na zwalczanie koronawirusa SARS-CoV-2 są niebezpieczne. Nie powinno ufać się obietnicom wyleczenia przy ich stosowaniu, bo nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Stan zagrożenia epidemicznego – co to takiego?

Koronawirus SARS-CoV-2 staje się coraz groźniejszy. W obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji w kraju, minister zdrowia Łukasz Szumowski podjął decyzję o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Co to właściwie oznacza?

Palenie papierosów, a koronawirus SARS-CoV-2

Do tej pory nie udowodniono, żeby palacze mieli lepiej lub gorzej w przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 ale nie trzeba posiadać doktoratu by wiedzieć, że palenie papierosów ma negatywny wpływ na nasz układ oddechowy.

Episkopat Polski zabrał głos w sprawie koronawirusa SARS-CoV-2

Koronawirus SARS-CoV-2 staje się coraz poważniejszym problemem w różnych rejonach świata – w tym w Polsce. Sprawę skomentowali przedstawiciele Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Jak uchronić się przed koronawirusem?

Koronawirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się po Polsce w błyskawicznym tempie. Zastanawiasz się jak uchronić się przed koronawirusem? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

Koronawirus – WHO ogłosiło pandemię

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w środę, 11 marca ogłosiła pandemię koronawirusa. Co to oznacza? Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował o pandemii koronawirusa COVID-19. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Genewie zaznaczył, że przedstawiciele dowodzonej przez niego organizacji są głęboko zaniepokojeni zarówno alarmującym poziomem rozprzestrzeniania się wirusa, jak i brakiem działań ze strony rządów poszczególnych… Czytaj więcej »Koronawirus – WHO ogłosiło pandemię

Aktualny stan zarażeń Koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce

Aktualnie na świecie jest 121,844 zarażonych Koronawirus w Polsc SARS-COV-2, który swoje początki ma w Chińskiej prowincji Wuhan.
Wirus powodujący chorobę COVID-19 w Polsce oficjalnie jest od 4 Marca, kiedy to u tzw. “pacjenta 0” z Zielonej Góry wynik na obecność wirusa był pozytywny.

Mity o koronawirus Sars-CoV-2

W mediach społecznościowych można zauważyć całkowitą dezinformacje, w których funkcjonuje wiele mitów o koronawirusie COVID-19. Użytkownicy popularnych serwisów społecznościowych. Poniżej przedstawiamy listę “popularnych” mitów: Aby wyleczyć się z choroby COVID-19 wystarczy zażyć antybiotyk – otóż nie. Antybiotyki zabijają bakterie i osłabiają odporność, która jest bardzo ważna w walce z wirusem. Dotyczy to nie tylko wirusa… Czytaj więcej »Mity o koronawirus Sars-CoV-2

Czy moje zwierze domowe zarazi mnie koronawirusem?

Wiele osób zastanawia się czy jego zwierze domowe może go zarazić koronawirusem, czyli chorobą COVID-19.Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje i uspokaja: nie ma dowodów na to, że nasze zwierzęta domowe przenoszą wirus SARS-CoV-2. Taką samą informację przekazało amerykańskie Centres of Disease Control and Prevention, które zaznacza, że nie ma żadnych doniesień ani z Chin, ani z innych państw o zakażeniach koronawirusem zwierząt… Czytaj więcej »Czy moje zwierze domowe zarazi mnie koronawirusem?

Jak zrobić własny środek do dezynfekcji?

Chcesz uchronić się od bakterii i wirusów, a środki do dezynfekcji rąk wyprzedały się jak świeże bułeczki? Nic straconego. Prosty środek do dezynfekcji rąk i powierzchni możesz przygotować samodzielnie.

Jak można zarazić się chorobą COVID-19, czyli koronawirusem SARS-COV-2?

Symptomy koronawirusa Sars-cov-2 choroby COVID-19 są zwykle widoczne pomiędzy 2, a 10 dniem po kontakcie z osobą zarażoną tzw. Nosicielem. Nie jest wykluczone jednak, że poza tym okresem jesteśmy bezpieczni, ponieważ ten czas może wydłużyć się nawet do 24 dni.