Alternatywne sposoby walki z koronawirusem są niebezpieczne!

  • by
alternatywne metody

Inne niż potwierdzone medycznie sposoby na zwalczanie koronawirusa SARS-CoV-2 są niebezpieczne. Nie powinno ufać się obietnicom wyleczenia przy ich stosowaniu, bo nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że witaminoterapie, programy zdrowotne i różnorodne usługi czy programy medyczne oferowane dziś na rynku nie mają potwierdzonego działania przeciw wirusowi SARS-CoV-2.

Nie wpływają również na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19. Warto zatem być bardzo ostrożnym w obliczu pseudomedycznych obietnic bez pokrycia. To istotne, mając na uwadze fakt, że korzystanie z takich usług może być kosztowne i… niebezpieczne.

Ponadto wszyscy ci, którzy obecnie oferują pomoc i „cudowne” farmaceutyki, są oszustami wykorzystującymi obawy społeczeństwa. W związku z ich działaniem Chmielowiec zapewnia, że informacje o incydentach trafiają do odpowiednich służb. Warto równocześnie pamiętać, że w internecie nie brakuje osób chcących zarobić na obawach polskiego społeczeństwa.

Funkcjonariusze policji otrzymują zgłoszenia dotyczące oszustw związanych z koniecznością zapłaty na przykład za szczepionkę przeciw COVID-19. Mundurowi uczulają społeczeństwo, że w czasie, gdy działają na rzecz zwalczania koronawirusa, nie brakuje osób żerujących na cudzej krzywdzie. Należy pamiętać, by nie dać się nabrać na takie zabiegi. Wiadomo przecież, że mimo starań polskich naukowców nie zdołano jeszcze opracować szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2.