Gdzie jest koronawirus? Śląsk.

  • by
gdzie jest koronawirus wojewodztwo slaskie

Pierwszy przypadek koronawirusa na Śląsku pojawił się 8 marca. Z objawami do szpitala w Raciborzu zgłosił się mieszkaniec Rybnika, który kilka dni wcześniej wrócił z Włoch. Jeżeli szukasz informacji gdzie jest koronawirus na Śląsku, ten artykuł jest dla Ciebie.
*Uwaga artykuł aktualizowany, pamiętaj żeby odświeżyć!

30.03.2020 godz 21:00 – Na oddziale zakaźnym Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu potwierdzono dzisiaj zakażenie #koronawirus u mieszkanki Bytomia. Kobieta przebywa w domowej kwarantannie pod nadzorem Sanepidu. To piąta osoba zakarażona SARS-CoV-2.

29.03.2020 godz 12:50 – z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który jak poinformował Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz został przywieziony do szpitala z niewydolnością oddechową:
Wczoraj na izbę przyjęć Szpital Specjalistyczny nr 1 – w Bytomiu karetka pogotowia przywiozła pacjenta z Bytomia z dużą niewydolnością oddechową. Pomimo podjętych starań, lekarzom nie udało się go uratować. Wyniki testów, które dotarły do nas dziś wskazały, że pacjent miał koronawirusa.

Jest mi bardzo przykro – chciałem złożyć wyrazy współczucia rodzinie pacjenta – dodał Prezydent Bytomia.

27.03.2020 godz: 16:20 – Wójt Świerklańca, z pozytywnym wynikiem badań na obecność koronawirusa.

Apel Wójta, który zamieścił on na swoim profilu Facebookowym:

„Moi Kochani Rodzino, Przyjaciele i Znajomi

Ostatnie trzy dni, kiedy czekałem na wyniki testu na koronawirusa, były dla mnie bardzo trudne i to nie tylko ze względu na podłe samopoczucie, ale i psychicznie.

Dzisiaj, kiedy dowiedziałem się, że test dał wynik pozytywny, poczucie fizyczne moim zdaniem się poprawia, gorączka nie męczy mnie tak jak przez te parę dni. Tylko z psychiką jest trudno, kiedy mam świadomość z iloma osobami, ze względu na pełnioną funkcję, miałem kontakt w ostatnim czasie. Bardzo mi przykro z tego powodu.

Wychodzi na to, że koronawirus, to podstępna i przebiegła bestia, która tylko czeka na okazję, by nas dopaść. W moim przypadku to się udało, choć nie potrafię ustalić, jak mogło dojść do zakażenia.

Piszę to teraz do Was z pełną odpowiedzialnością, jako ten, który jest zarażony koronawirusem, doświadcza z tego tytułu wszelkich niedogodności fizycznych i psychicznych – JEŻELI NIE MUSISZ WYCHODZIĆ, ZOSTAŃ W DOMU,

Na koniec ważny apel do Was, ponieważ, nie wiadomo, kiedy się zaraziłem, Wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ciągu ostatnich trzech tygodni, powinni skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu
http://psse.bytom.pl/”.

27.03.2020 godz. 16:00 – 1 przypadek zakażenia koronawirusem osoby z Piekar Śląskich. Osoba zarażona nie miała kontaktu z nikim zza granicy. Na co dzień pracuje w Tarnowskich Górach. Od 13 marca przebywała w kwarantannie.

27.03.2020 godz. 11:30 – 4 nowe zakażenia koronawirusem na Śląsku. Razem mamy ich już 131 osób w tym rejonie.

26.03.2020 godz: 15:00 – Kolejne zarażenia na Śląsku, jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, mamy kolejne 4 przypadki zachorowania na Śląsku. Aktualnie wszystkich potwierdzonych zachorowań 117 w tym 2 zgony.

26.03.2020 godz: 14:00 – 20 pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w kwarantannie.

25.03.2020 godz. 18:00 – 6 nowych przypadków zakażeń w Cieszynie!

23.03.2020 godz 12:30 – Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa na Śląsku. Zmarł 83 letni Mieszkaniec Szczyrku w szpitalu w Tychach.

19.03.2020 godz 12:30 – W dniu dzisiejszym do tej pory potwierdzono 6 przypadków zakażenia koronawirus na Śląsku.

18.03.2020 godz. 22:34 – Śląski Urząd Wojewódzki informuje o aktualnym stanie na dzień dzisiejszy: 54 osoby w hospitalizacji, w kwarantannie 1703 osób, a w nadzorze sanitarnym pozostaje 5534 osób w związku z koronawirus #SARS-CoV-2.

18.03.2020 godz. 21:49 – jak informuje Radio Piekary: Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u mieszkańca Chorzowa. Aktualnie zarażona osoba przebywa w izolatce na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Personel medyczny wdrożył wszelkie procedury bezpieczeństwa, a pacjent niebawem zostanie przewieziony do szpitala posiadającego oddział zakaźny.

18.03.2020 godz. 21:39 – W Szpitalu Specjalistycznym nr 1 /odział zakaźny/ w Bytomiu potwierdzono dzisiaj /18 marca/ dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Wyniki dodatnie nie dotyczą jednak mieszkańców naszego miasta. Osoby te przebywają w domowej kwarantannie i są pod kontrolą Sanepidu – informuje UM Bytom.

18.03.2020 godz. 17:40 – Prezydent Rudy Śląskiej Pani Grażyna Dziedzic poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że w Rudzie Śląskiej jest pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2:

Niestety mamy w Rudzie Śląskiej pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Informację taką uzyskaliśmy dosłownie przed chwilą z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Zarażony to młody mężczyzna. Aktualnie przebywa w domu na kwarantannie, jego stan jest dobry. Wcześniej miał kontakt z osobą zakażoną.

Natomiast z wcześniejszych danych, które otrzymaliśmy na godz. 14:00 wynika, że w mieście jest 316 osób objętych nadzorem epidemiologicznym, a 100 osób poddanych jest kwarantannie.

18.03.2020 – Aktualnie w szpitalach na Śląsku z potwierdzonym zakażeniem popularnego koronawirusa SARS-CoV-2 przebywa 26 osób. Od 8 marca do 18 marca w woj. śląskim zakażone jest łącznie 26 osób. Pacjenci są hospitalizowani w szpitalach w:

  • Częstochowie
  • Raciborzu
  • Zawierciu
  • Cieszynie
  • Tychach
  • Chorzowie

Stan niektórych pacjentów jest na tyle dobry, że lekarze postanowili o domowej hospitalizacji. Z informacji które posiadamy jest to na pewno osoba z Tarnowskich Gór, która badania miała przeprowadzone w szpitalu w Bytomiu.

Aktualne informacje o koronawirusie w Polsce znajdziesz w artykule: aktualny-stan-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2-w-polsce/