Oświadczenie Prezydenta Andrzeja Dudy [relacja live]

  • by

Prezydent RP Andrzej Duda, w dniu dzisiejszym tj. 17.03.2020 ogłosi oświadczenie. Udostępniamy dla Państwa poniższą relację LIVE:

Redakcja – w związku z zakażeniem koronawirusem Ministra środowiska Michała Wosia, Prezydent Andrzej Duda odwołał Radę gabinetową oraz swoje przemówienie. Prawdopodobnie przeniesiona zostanie na jutro, ze względów bezpieczeństwa. Prezydent chce mieć pewność, że wszyscy uczestnicy Rady Gabinetowej są zdrowi.

Redakcja – Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 205/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Redakcja – Michał Woś – minister środowiska zarażony koronawirusem, całkiem prawdopodobne, że do Rady Gabinetowej finalnie nie dojdzie. Musimy poczekać aby się przekonać.

Redakcja – z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem.

Redakcja – Na godzinę 10:00 zwołana zostanie Rada Gabinetowa, podczas której zostaną omówione konkretne pakiety pomocowe dla Przedsiębiorców. Ta sytuacja pokazuje jak ważna jest ścisła i zgodna współpraca prezydenta z rządem. Jestem przekonany że prowadzona przez nas odpowiedzialna polityka gospodarcza, która pozwoliła w ostatnich latach osiągnąć wielkie sukcesy, przyniesie dobre skutki także w obliczu globalnego niepokoju – przekonywał wczoraj prezydent.