„Pacjent zero” wychodzi do domu!

  • by
pacjent0

Przedstawiciele zielonogórskiego szpitala poinformowali, że tzw. pacjent zero zostanie wypisany do domu. To dobra informacja, na którą czekało wiele osób.

Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze poinformowali, że „pacjent zero” (pierwsza osoba, która zachorowała na COVID-19) zostanie wypisany do domu. Informację na ten temat potwierdził za pośrednictwem facebooka lek. Jacek Smykał – szef zielonogórskiego oddziału zakaźnego. W komunikacie poinformowano, że wykonane ostatnio badania dały wynik negatywny, co oznacza, że osoba ta jest zdrowa. „W naszym szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, bo od 2 marca.

Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!!!” – napisano w komunikacie opublikowanym w sieci. Warto równocześnie przypomnieć, że o pierwszym przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca. Podano wówczas, że chory mężczyzna wrócił do Polski z Niemiec, gdzie brał udział w karnawale. Przypomnijmy, sięgając pamięcią wstecz, że choroba COVID-19 pojawiła się w Chinach z końcem 2019 roku.

Stan pandemii ogłoszono 11 marca, a w Polsce od soboty, 14 marca, wprowadzony został stan epidemiczny. Władze zalecają ograniczenie spotkań w dużych grupach, a episkopat wydał oświadczenie dotyczące udziału wiernych w mszach świętych.

Nieustannie przypomina się o właściwej higienie i częstym myciu rąk, które to działania znacząco wpływają na rozprzestrzenianie się drobnoustrojów.

1 myśl na “„Pacjent zero” wychodzi do domu!”

  1. Pingback: Aktualny stan zarażeń Koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce - KoronaAlert

Komentarze zostały wyłączone.