Regularna dezynfekcja rąk kluczem do skutecznej walki z pandemią?

  • by

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się w Polsce z początkiem tego roku, zmieniła cały świat. Wszyscy zaczęliśmy przykładać większą wagę do częstszej dezynfekcji rąk, zwłaszcza w miejscach publicznych. Jest to sprawa kluczowa, gdyż jest jednocześnie jedyną drogą do jak najszybszego powrotu do normalności. Jak możemy się do tego przyczynić? Nie czekaj i dowiedz się już teraz!

  1. Zadbaj o bezpieczeństwo w swojej firmie.
  2. Profesjonalny dozownik do dezynfekcji rąk.
  3. Regularne uzupełnienia zapasów.
  4. Świadomość wszystkich dookoła.

Początkowe reakcje na pandemię były skrajnie od siebie różne. Wiele osób panikowało, wieszcząc spełnienie fantastycznych wizji końca świata, podczas gdy inni zupełnie bagatelizowali sprawę. Obie te postawy dobre nie są, gdyż daleko im od rozwiązania problemu. Jak się okazuje, jedynie spokój i odpowiedzialne podejście są w stanie sprawić, że stopniowo świat powróci na swoje tory. A zadbać o to muszą zwłaszcza wszyscy przedsiębiorcy, rozpoczynając od najbliższego otoczenia firmowego…

Zadbaj o bezpieczeństwo w swojej firmie

Nie tylko wymogi i standardy BHP powinny zmusić pracodawcę do zwracania większej uwagi na czystość, a przy tym bezpieczeństwo pracowników, jak i klientów. Wszyscy oni muszą czuć się bezpiecznie, przebywając na terenie firmy. Dlatego też nie bójmy się przeznaczyć środków na większą ilość środków dezynfekujących, a także ochronnych. Co więcej, możemy zmniejszyć ryzyko zakażenia, np. wyznaczając trasy komunikacyjne czy też ograniczając liczbę osób przybywających jednocześnie w pomieszczeniu, gdzie takiej potrzeby nie ma.

Profesjonalny dozownik do dezynfekcji rąk

Jednakże niezbędną podstawą są profesjonalne środki dezynfekujące, które muszą się u nas znaleźć. Na pewno w pierwszej kolejności warto zadbać, żeby dozownik do dezynfekcji rąk spełniał wszystkie wymogi, jak i standardy użytkowe. Powszechny do nich dostęp jest kluczowy. Im więcej ich ustawimy w różnych miejscach, tym będziemy mieć większą pewność, że wirus nie pojawi się w naszym przedsiębiorstwie. Co więcej, takim działaniem pokażemy podwładnym, że sprawa ich zdrowia nie jest nam obojętna, co również może wpłynąć na ich codzienną postawę.

Regularne uzupełnienia zapasów

Nie możemy zapominać, żeby regularnie sprawdzać stan płynu do dezynfekcji nie tylko w samych zbiornikach, ale i w magazynie. Nie dopuśćmy, żeby w pewnym momencie go po prostu zabrakło. Warto również zadbać, żeby był on wysokiej jakości, z odpowiednią ilością alkoholu. W końcu to on sprawia, że dezynfekcja rąk spełnia swoje podstawowe zadania, czyli zabija bakterie i wirusy przenoszone na dłoniach. Im pewniejszy produkt wybierzemy, tym spokojniej będziemy mogli prowadzić swoją firmę w tych wciąż niepewnych czasach.

Świadomość wszystkich dookoła

Świadomość ludzka i wiedza o koronawirusie jest niezbędna, żeby do tematu podejść zarówno poważnie, ale i bez zbędnej paniki. Dlatego też oprócz bezwzględnego respektowania zasad (co również warto praktykować) musimy zadbać o podejście innych. Cykliczne spotkania z pracownikami dobrze jest urozmaicić (lub też je wprowadzić) o rozmowy na temat bezpieczeństwa i zdrowia. Podczas nich można poruszyć temat, dlaczego tak ważne są zasady higieny i ostrożności, pokazując też jak tego dokonać. Łącząc ze sobą to wszystko, bardzo szybko przekonamy się, że podjęte przez nas działania są nad wyraz skuteczne. Firma będzie mogła w dalszym ciągu prosperować, wyczekując pełnego powrotu do normalności.